Teknik Direktör Fatih Terim "Bizim İçin Acı Bir Veda Oldu"

Teknik Direktör Fatih Terim

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim "Bir Hata Varsa Benimdir"

Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde grubun son maçında deplasmanda Paris Saint-Germain'e 5-0 kaybederek son sırada 4. olarak Avrupa'ya veda etti. Karşılaşmanın sonunda Sarı Kırmızılılar'ın Teknik Direktörü Fatih Terim açıklamalarda bulundu.

Terim'in açıklamaları şu şekilde: "Acı bir veda oldu bizim için. İnşallah bu acı vedanın ardından güzel bir hikaye yazarız. Sıkletimiz çok farklı. 30 - 35 dakika dayanabildik diyelim, veya durabildik. Bu bir şeyi değiştirmez. Çok fazla bir takım. Biz de hayatımızın en kötü performansını sergiliyoruz. Galatasaraylılar benim halimden ve tavrımdan anlamışlardır. Bizi Şampiyonlar Ligi'nde yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum" diye ifade etti.

Artık önlerinde 3 lig ve bir kupa maçı olduğunu vurgulayan Fatih Terim, "2 kulvarda nasıl gideceğimizi düşünürken 3 kulvarda gidemedik. Paris Saint-Germain ve Real Madrid bizden ayrı bir seviyedeler. Bunu kabul etmemiz lazım. Mükemmel takımlar. Tebrik ediyorum onları." ifadelerinde bulundu.

Teknik Direktör Terim, direnen, mücadele eden ve  sahaya yüreği ile oynayan bir takım yansıtmayı umut ettiğini söyledi.

Bundan sonraki kararların daha kesin ve radikal olması gerektiğini belirten Fatih Terim, sözlerini şöyle tamamladı:

"Hayırlısıyla ligi iyi şekilde bitirelim, geçen seneki gibi puan farkı olmalı. Yapabiliriz, niye yapmayalım. Biz hep yaptık ve yine yaparız. Suçlama, bahane gösterme gibi bir durumum yok. Bir hata varsa benimdir. Ben yanlış yapmışımdır. Öyle kabul etmek lazım. Futbolcuların hiçbir günahı yok, çıkıp oynadılar. Kapasitemiz bu. Rakip takım daha iyiydi."

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR