Çin Futbol Federasyonu’nun yaptığı açıklamada şu sözlerin altı çizildi, Villas - Boas ve Hulk'un "sorumlu tutulmadığı yorumlar ile bu oyuncalar için kötü etki bıraktığı düşünülüyor." bunun gerekçesi ise bu futbolcuların ikişer maçtan oynayamama cezası verildiği diğer adıyla maçlardan men edildiği bilgisi geldi.

Çin Futbol Federasyonu’nun duyurusunda, Hulk'a 7 bin 500 dolar, Şanghay SIPG Futbol Kulübüne ise 15 bin dolar para cezası verilerek yükümlülüğünün yerine getirilmesi istendi.

Çin Ligi’nde 18 Haziran 2017’de yaptığı Guangzhou R ve F Şanghay SIPG müsabakasında 45 + 3'üncü dakikalarında, topu kaleye yakın bir mesafeden 2 kez rakibinin üstüne vurması ile Brezilyalı olan profesyonel futbolcu Oscar'a 8 maç men cezası ile 6 bin dolar para cezasına hüküm verilmişti.

FUTBOL HAYATINDA HİÇ KIRMIZI KART GÖRMEDİ

Verilen bu cezaların ardı sıra Villas - Boas, sosyal medyada yer alan Instagram hesabından verdiği açıklama doğrultusunda, Oscar'ın kariyeri süresince hiç kırmızı kart yemediğine değinmesiyle, Futbol müsabakalarında 355 maça çıktığı, İngiltere Premier Lig'inde 5 sene, Brezilya Milli Takımı'nda 47 maç çıkarak 70 gol ve sıfır kırmızı kart gördüğü ama şu anda ise 8 maç cezalı duruma düştüğünü belirtti.