TBMM Başkanı Binali Yıldırım, 2018 Ampute Futbol Dünya Kupası’nda ikincilik kazanan Ampute Milli Futbol Takımı’nı kutladı.

Yıldırım, kutlama mesajında, 2017’de Avrupa şampiyonu olarak ülkemize büyük bir coşku yaşatan Ampute Milli Futbol Takımı'nın, 2018’de de dünya ikinciliğiyle herkesin göğsünü kabarttığını belirtti.

Meksika'nın ev sahipliğinde gerçekleşen 2018 Ampute Futbol Dünya Kupası'nda aldığı başarılı sonuçların ardından finale yükselen Ampute Milli Futbol Takımı'nın, Angola ile oynadığı final maçı sonrası ikinci olmasının Türk halkını gururlandırdığını vurgulayan Yıldırım, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Kazandıkları başarıyla isimlerini tarihe altın harflerle yazdıran Ampute Milli Futbol Takımımızın futbolcuları, şimdiye dek kazandıkları zaferlerin, büyük bir azim ve gayretin sonucu olduğunu bütün herkese göstermişlerdir. Dün gece, penaltı atışları sonucunda kazandıkları ikincilikle kendilerine duyulan güven ve inancın ne kadar haklı olduğunu ispat etmişlerdir. Kazandıkları başarıdan ötürü milli takımımızın bütün futbolcularına teşekkür ediyor, hepsini tek tek kutluyorum."

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.