Siyah Beyazlı takımın Brezilyalı yıldızı Anderson Talisca " İngiliz devi Manchester United'a gitmek en büyük hayallerimden biri. Deneyimli teknik adam Mourinho'nun bana ilgisinin olduğunu çok iyi biliyorum. Mourinho beni Manchester Unıted'da görmek istiyor. Açıkcası bende İngiliz devinde çok oynamak istiyorum. Benim İngiltere'de oynamam rüya gibi bir şey olur herhalde'' açıklamasından sonra Beşiktaş taraftarları büyük bir hüzüne kapılmıştı. 

TALİSCA ABOUBAKAR'IN ÜCRETİNİ İSTİYOR

Ancak Beşiktaş takımının yöneticileri, " Anderson Talisca bir yıl daha bizim futbolcumuzdur. Hiçbir takımdan Brezilyalı oyuncuya teklif gelmemiştir. " diyerek, taraftarları bu konuda mutlu etmişlerdi. Brezilyalı yıldızın asıl derdinin takımdan aldığı yıllık ücret olduğunu ortaya çıktı. Geçen sene 1.5 milyon euro kazanan Sambacı oyuncu, Aboubakar'ın aldığı 3.3 Milyon Euro'yu Siyah Beyazlı ekipten bu sene talep etti. 

Bu gelişmeler üstüne Siyah Beyazlı takımın Başkan Fikret Orman ve ekibi, kesinlikle bu parayı Talisca'ya vermeyi kabul etmedi. Bu konuda tüm inisiyatifin kendi ellerinde olduğunu aktaran yöneticiler, "Talisca'ya ancak biz istersek zam yaparız. Yoksa hiçbir şekilde bizden zam alamaz. Talisca'nın ben bu parayı alırım demeye hakkı yoktur'' sözleri ile tavrını net bir şekilde ortaya koymuş oldu.

ZAM VERİLECEK

Anderson Talisca'nın geçen sezon ortaya koyduğu performans nedeniyle Kara Kartal'ın oyuncuya zam yapabileceği belirtildi. 23 yaşındaki futbolcunun menajeri Oliveira'yı Siyah Beyazlı takım İstanbul'a çağırarak ücret konusunu kendisi ile konuşacak.