Tahkim Kurulu Garry Rodrigues'in Cezasını Onadı

Fenerbahçe'nin Yıldız Futbolcusu Garry Rodrigues'in 2 Maçlık Cezası Onaylandı

Tahkim Kurulu Garry Rodrigues'in Cezasını Onadı

Tahkim Kurulu, Süper Lig'in 15. haftasında oynanan Demir Grup Sivasspor mücadelesinde direkt kırmızı kart gören Garry Rodrigues'in 2 maç men cezasını onaylandı.

Karşılaşma’dan3-1 mağlup ayrılan sarı lacivertliler, mücadelenin son anlarında kırmızı kart gören Rodrigues için itirazlarda bulunmuştu.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan duyurulan açıklama şu şekilde:

"Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin futbolcusu Garry Mendes Rodrigues ile ilgili PFDK'nın 19.12.2019 tarihli E.2019-2020/424 K.2019-2020/524 sayılı kararına itirazı incelendi. Duruşma için tayin edilen, 22.12.2019 Pazar günü saat 11:00'da Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin vekili Av. Uğur Oker'in hazır olduğu görüldü, sözlü beyanı alındı. Yapılan müzakere neticesinde;

Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin futbolcusu Garry Mendes Rodrigues'in rakip takım futbolcusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle FDT'nin 43. maddesi uyarınca 2 resmi müsabakadan men cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir."

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR