Suudi Arabistan’ın liderliğinde bir kısım Arap devleti, Katar’a “teröre destek vermesi” iftirası üzerine ambargo uygularken, Suudi Milli Takımı’nın Londra’da 8 kişinin öldüğü 48 kişinin ağır yaralandığı ve DEAŞ’in üstlendiği terör saldırısı için saygı duruşunda bulunmaması tepkileri üzerine çekti.

SUUDİ ARABİSTAN FUTBOL FEDERASYONU(SAFF) ÖZÜR DİLEDİ

Suudi Arabistan Futbol Federasyonu, 8 kişinin öldüğü Londra saldırısı için düzenlenen bir dakikalık saygı duruşuna Suudi futbolcuların katılmamasından dolayı özür dilediğini açıkladı.ve bunun bilinçli bir şekilde yapılmadığı belirterek dünya kamu oyu suudlu futbolcuları yanlış anlamaması gerektiğinı vurguladı.Ve Londra saldırısına en çok Suudluların üzüldüğünü belirtildi.

SAFF, Suudi oycularının saldırının mağdurları ve ailelerine bilinçli bir şekilde saygısızlıkta bulunmadıklarını ve ‘içten' bir şekilde özür dilediklerini duyurdu.

SAFF tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Futbolcular hiçbir şekilde terör kurbanlarının hatıralarına saygısızlık etmek ya da kurbanların ailelerini, arkadaşlarını veya saldırıdan etkilenen hiçbir bireyi üzmek niyetinde değildi. Suudi Arabistan Futbol Federasyonu her türlü terör ve aşırılık eylemlerini kınarken, saldırının kurbanlarına, İngiltere hükümetine ve halkına içten baş sağılığı dileklerini sunar."