Dün akşam Süper Lig’e çıkmak için Göztepe ile Eskişehir play off mücadelesi verdi. Bu maçın kazananı Süper Lig’e çıkacak son takımı belli etti. Karşılaşmanın normal süresi 1-1 biterken maç bu skorla uzatma dakikalarına gitti. Uzatmalarda da gol sesi çıkmayınca penaltı atışlarına giden karşılaşmayı 3-2 Göztepe kazandı. Göztepe bu skorla Süper Lig’e çıkmaya hak kazanan son TFF 1. Lig takımı oldu.

14 YILLIK HASRET SONA ERDİ

Göztepe 14 yıl aradan sonra Süper Lig’e çıkmaya hak kazandı. Sarı Kırmızılı ekip en son 2003 senesinde Süper Lig’e yükselmişti. Göztepe önümüzdeki sezon İzmir’i Süper Lig’de temsil edecek olan tek takım olacak.MEŞALELER YÜZÜNDEN MAÇ DURDURULDU

Eskişehir-Göztepe karşılaşmasında maçtan çok stada atılan meşaleler konu haline geldi. Taraftarların bazıları torpilleri ekmek arasına koyarak stada soktukları kameralara yansıdı. Bu yüzden dolayı karşılaşma oynanırken sahaya atılan meşaleler yüzünden karşılaşma tam 5 defa durduruldu.

MAÇ ÖNCESİ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Süper Lig’e çıkma mücadelesi olan Eskişehir-Göztepe maçında güvenlik önlemleri en üst düzeyde alındı. Antalya’da oynanan karşılaşma öncesi stadın çevresinde polis ekipleri güvenliği artırdı.
Karşılaşma öncesi Eskişehir ile Göztepe taraftarları arasında çıkan kavgayı polis ekipleri anlık müdahale ile sonlandırdı.