TFF Yönetim Kurulu, Süper Lig'de 2017-2018 senesinde İlhan Cavcav Sezonu olarak adlandırılmasını kararlaştırdı.

İLHAN CAVCAV SEZONU

Gençlerbirliği Kulübü'nün yaklaşık 38 sene başkanlığını sürdüren, Kulüpler Birliği'nin ilk başkanı olan ve geride bıraktığımız Ocak ayında 81 yaşında hayatını kaybeden Türk futbolunun duayen adı İlhan Cavcav'ın isimi, Süleyman Seba, Hasan Doğan ve Turgay Şeren'in ardından Süper Lig'in bu sezonuna verildi.

SÜPER LİG'E VİDEO HAKEMLİĞİ UYGULAMASI GELİYOR

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, video hakem sistemiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

BİR NEVİ YARDIMCI

Video yardımcı hakem sisteminin hangi kararlarda yardımcı olacağına dair gelen soruya Yusuf Namoğlu, "Bütün kararları sahada hakem verecek. Video asistan hakem, bir nevi yardımcıdır. Görüşünü söyleyecektir, tatbik eden hakem olacaktır. Karara katılamayabilir. Yüzde 100 emin olduğu konuda karar verecek. Durdur, penaltı. Durdur, ihraç." dedi.

4 KONUDA MÜDAHALE EDECEK

Yusuf Namoğlu, video asistan hakemin 4 konuda müdahale edeceğini belirterek, "Gol kararı, penaltı kararı, ihraç olayı ve kartlar konusunda yardımcı olacak" ifadelerini kullandı.

VIDEO ASİSTAN HAKEMİ TOPLANTISI TAMAMLANDI

FIFA, TFF, IFAB ve Kulüpler Birliği'nden yetkililerinin katıldığı ve Video Yardımcı Hakem Sistemi'ne (VAR) geçiş hazırlıklarının ele alındığı Proje Toplantısı, Uluslararası Futbol Birliği Kurulu'nun (IFAB) Zürih'teki merkezinde yapılan görüşmeler ile tamamlandı.