Süper Lig'de Coronavirüs Sebebiyle Bir Ayrılık Daha!

İttifak Holding Konyaspor, devre arasında transfer döneminde kiralık olarak kadroya katılan Robert Mak'ın sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedildiğini bildirdi.

Süper Lig'de Coronavirüs Sebebiyle Bir Ayrılık Daha!

Süper Lig'de Coronavirüs Sebebiyle Bir Ayrılık Daha!

Konyasporlu futbolcu Robert Mak, liglerin başlamasının belirsizliğinden ailesinin yanında olmak için sözleşmesinin feshedilmesini istedi. Konyaspor Yönetimi, futbolcunun isteğini kabul ederek sözleşmesini feshettiğini açıkladı.

Kulüpten verilen resmi açıklamada, "Ara transfer döneminde kadromuza Zenit’ten dahil edilen futbolcumuz Robert Mak’ın sözleşmesi karşılıklı anlaşılarak feshedildi. Bireysel çalışmalarına Konya’da devam eden oyuncumuz Robert Mak, coronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle ailesi için endişelendiğini ve bu dönemde yanlarında olmak istediğini yönetim kurulumuza bildirdi.

Robert Mak, Süper Lig’in yeniden başlama tarihiyle ilgili belirsizliğin bu kararı almasında önemli rol oynadığını belirterek, talebin ‘insani açıdan’ değerlendirilmesini ve sözleşmenin feshi konusunda yönetim kurulumuzun kendisine yardımcı olmasını istedi. Yönetim kurulumuz ise, dünyanın zor bir süreçten geçtiğini, bu dönemde aklı sürekli ailesinde olan futbolcuları belli bir hedefe motive etmenin daha da zorlaştığını değerlendirerek, oyuncumuz Robert Mak’ın sözleşmesini feshetme talebini kabul etti. Robert Mak’a kulübümüze verdiği katkılar için teşekkür ediyor, bundan sonraki futbol yaşantısında başarı, sağlık ve mutluluk dolu yıllar diliyoruz" ifadeleri kullanıldı.

29 yaşındaki Slovak oyuncu, yeşil-beyazlı takımda Süper Lig'de 4 karşılaşmada sahaya çıkmıştı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR