Bu sezon Süper Lig’de istediği sonuçları elde edemeyen Sarı Kırmızılı kulüp kadro içinde geniş bir revizyona gitmeye hazırlanıyor. Aslan ilk etapta Podolski ve Bruma gibi oyuncularını satarak takıma maddi kaynak getirmişti. Bu kapsamda Sarı Kırmızılı takımın alt yapısında yetişmiş Sabri Sarıoğlu ile de sözleşme yenilenmedi. Aslan böylece Sabri Sarıoğlu’na vereceği yıllık ücretten de kurtulmuş oldu.

''SABRİ SARIOĞLU’NA KAPIMIZ AÇIK''

Kayserispor’un Başkanı olan Erol Bedir transfer için çalışmalarını sürdürdüklerini ve takıma bir forvet oyuncusunu kesin olarak katacaklarını söyledi. Ayrıca Sarı Kırmızılı takımdan ayrılan Sabri Sarıoğlu ile ilgili konuşan Erol Bedir şunları söyledi: ''Sabri Sarıoğlu menajeri ile birlikte Kayseri’ye gelecek. Biz kendisine daha önce burada oynamasını istediğimizi belirttik. Ancak görüşünce bir kez daha kendisine Kayserispor’da futbol oynamasını istediğimizim ileteceğiz. Bizim kapımız en başında beri Sabri Sarıoğlu’na açıktır.''

Diğer yandan Sabri Sarıoğlu transfer için eski takım arkadaşı Umut Bulut'un devreye gireceği ifade edildi. Sarı Kırmızılı takımda bir dönem beraber oynayan oyuncuların burada tekraradan bir arada oynaması bekleniyor.