Spor Bakanı'ndan Tokyo 2020 Açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nın coronavirüs nedeniyle ertelenmesini değerlendirdi.

Spor Bakanı'ndan Tokyo 2020 Açıklaması

Spor Bakanı'ndan Tokyo 2020 Açıklaması

Bakan Kasapoğlu, Uluslararası Olimpiyat Komitesi 'nin IOC), 24 Temmuz-9 Ağustos tarihinde gerçekleşmesi planlanan 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları ile 25 Ağustos-6 Eylül'de yapılması planlanan 2020 Paralimpik Oyunları'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle ertelenmesini yorumladı.

Spor dünyası olarak enerji ve motivasyonlarını azaltmadan devam ettiklerini belirten Bakan Kasapoğlu, Dünya'nın ciddi ve zorlu bir süreçten geçtiğini vurgulayarak, "2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nın ertelenmesini bekliyorduk. Dün alınan kararla 2021 yılına ertelendi. İnşallah bu süreci atlattıktan sonra her zaman olduğu gibi, sporcularımızın, spor camiasının hiçbir kayba maruz kalmaksızın daha güçlü bir şekilde iddialarını ortaya koyacaklarına inanıyoruz. İnşallah millet olarak tüm tedbirlere bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hassasiyet göstererek bu süreci güçlü bir şekilde atlatacağız" sözlerini söyledi.

"SPORCULARIMIZ OLİMPİYATLARA HAZIR"

Milli sporcuların olimpiyatlara hem vücut hem de zihinsel anlamda hazır olduğunu aktaran Bakan Kasapoğlu, "Durmak yok diyoruz. İnşallah bu süreçten güçleneceğiz. Şanlı bayrağımızı en iyi şekilde temsil etmek adına daha enerjik bir şekilde geri döneceğiz. Millet olarak ileriye olan yürüyüşümüz devam edecek" dedi.

"HAMDOLSUN ÜLKE OLARAK GÜZEL MÜCADELE EDİYORUZ"

Koronavirüs pandemisi ile mücadele konusunda Türkiye'nin tüm dünyaya liderlik edecek tarzda bir savaş verdiğini vurgulayan Bakan Kasapoğlu, konuşmasını şöyle bitirdi:

"Ülke olarak hamdolsun bu mücadeleyi; millet, devlet ve tüm kurumların dayanışmasıyla güzel bir şekilde geçiriyoruz. Bu manada milletimize, gençlerimize, spor camiamıza anlayışları, hassasiyetleri ve dayanışmalarından ötürü teşekkür ediyorum. Spor camiamızın hiçbir şekilde bu süreçten etkilenmemesi ve irtifa kaybetmemesi için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da desteklerimize devam edeceğiz."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR