Sarı Kırmızılı takım üzerinde bulunan borç yükünden dolayı maddi sıkıntılarını bir türlü aşamadı. Galatasaray’ın eski başkanı Faruk Süren Sarı Kırmızılı takımın bu kötü ekonomik gidişinden kurtulması için yapılması gerekenleri söyledi.

''ÇİN’DEN GELEN TEKLİF DEĞERLENDİRİLMELİ''

Faruk süren bir televizyon kanalında gerçekleştirmiş olduğu açıklamada şu ifadelerde bulundu: ''Galatasaray kulübüne Çin’den bir teklif geldi. Bence bu teklifin değerlendirilmesi lazım.'' dedi. Sarı Kırmızlı takımın UEFA kupasını kazandığı sene başkanlık koltuğunda bulunan Faruk Süren kulübün maddi sıkıntıları ile ilgili çok önemli bilgiler verdi. Süren Çin’den gelmiş olan tekfin yanlış anlaşıldığı ve değerlendirildiğinden bahsetti. Ayrıca Faruk Süren gelen bu teklifin kulübün satılması yönünde olmadığını ve böyle bir şeyin olamayacağını belirtti.

''BU ANLAŞMA KULÜP SATMA İÇİN DEĞİLDİR''

Sarı Kırmızılıların efsanevi Başkanı Faruk Süren sözlerine şu şekilde devam etti: ''Çin’den Sarı Kırmızlılara gelen asıl soru finansal yatırımlarda ortaklık yapalım mı? Sorusu olmuştur. Galatasaray kulübüne sermaye lazım olacak. Bu yüzden Çin’den gelen bu teklifi çok iyi değerlendirmek lazım. Şunun altının çizmek isterim bu anlaşma kulüp satma anlaşması değil hisse üzerinde ortaklık anlaşmasıdır. Yüzde 25,30,40 her ne olursa. Büyük bir çoğunluğunun bizde kalması şartlıya tabi. Bizin zaten imtiyazlı hisselerimiz bulunuyor.'' dedi.