Galatasaray ile olan sözleşmesini karşılıklı anlaşarak fesheden Wesley Sneijder, Fransa'nın Nice ekibi ile anlaşma sağladı.

Hollandalı yıldız oyuncunun Nice kulübünün yaptığı 1+1 senelik teklifi kabul ettiği belirtildi.

Fransız basınında yer alan haberlere göre, Hollandalı yıldızın yeni kulübünden alacağı maaşın 1.8 milyon euro olduğu öğrenildi.

Wesley Sneijder'i Fransa'da coşkulu Nice taraftarları karşıladı.

GALATASARAY'LA KÖTÜ BİR ŞEKİLDE AYRILDI

Galatasaray Wesley Sneijder ile yollarını ayırdı. Hollandalı yıldızın sözleşmesi karşılıklı olarak feshedildi.


Sarı-kırmızılı kulüp Sneijder'in gidişine mukabil Hollandalı'nın geçen yıldan kalan 1.7 milyon Euro alacağını ödeyecek.
Diğer taraftan beIN Sports'un haberine göre tecrübeli futbolcu, 2018 mayıs ayına dek Türkiye'den başka bir kulübe giderse 7.5 milyon Euro ceza ödeyecek.

Sneijder'e geçtiğimiz sezon kesilen 2.7 milyon Euro disiplin cezasını tahsil etmeye çalışan sarı-kırmızılı yönetim bu ücretden vazgeçtiğini duyurdu.

İtalya'dan teklif aldığını belirten ve "Aradaki fiyat farkını ödeyin" diyen Hollandalı oyuncu da yönetimden sadece geçen seneden kalan 1.5 milyon Euro'luk alacağının ödenmesini istiyor.

Yönetim Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye gitmeme koşulu ile Sneijder'e bonservisini bedavaya verecek.Ve sözleşmesi karşılıklı olarak fesh edilecek.

Süper Lig' in köklü ekiplerinden olan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve yönetiminin bonservisini bedavaya verip 5 milyon Euro’ yu bulan senelik  ücretinden kurtularak göndermek istediği Sneijder, bu rakama yaklaşan kulüp bulamayınca ilk görüşmede “Bir senelik ücretimi ödeyin, yoksa ayrılmam” diyerek resti çekmişti. Dursun Özbek yönetimindeki Galatasaray ise geçen sezon sarı kart cezaları nedeni ile kesilen astronomik cezaları (2 milyon Euro’ ya yakın olduğu iddia ediliyor) öne sürmüştü.