Kara Kartal Spor Toto Süper Lig’de ikinci defa mutlu sona ulaşmayı başardı. Bu şampiyonluğa en çok sevinenlerden biri de, Siyah Beyazlı takımın eski teknik direktörlerü olan Slaven Bilic’ti.
İki sene önce Siyah Beyazlı takımdan ayrılan ve İngiltere Premier Ligi ekibi West Ham United’ın çalıştıran Slaven Bilic, çok önemli açıklamalarda bulundu.

Deneyimli teknik adam Slaven Bilic şunları dile getirdi: “ Siyah Beyazlı takımın teknik direktörü Şenol Güneş’i, oyuncuları, başkan Fikret Orman’ı, yönetimi ve taraftarları canı gönülden tebrik ederim. Siyah Beyazlı takımın şampiyon olmasından dolayı çok mutluyum. Geçen sezondan bu yana zirvede olmak gerçekten güzel bir duygu. Siyah Beyazlılar bu başarıları kolay kazanmadılar.”

''BEŞİKTAŞ TÜRKİYE’NİN EN İYİ TAKIMI''

''5 sene öncesini çok iyi biliyorum. Takımın başına geldiğim zaman oynayacak bir stat bile yoktu. Yeterli transfer parası da elimizde bulunmuyordu. Zor zamanlar geçirdik. Buna rağmen Avrupa ve Süper Lig’de çok iyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum. O dönemde futbolcular ve yöneticiler ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Kendilerine bu açıdan tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum. 5 senenin sonuna bakınca şuan Beşiktaş Türkiye’nin en iyi takımı konumunda.

ŞAMPİYONLUĞUN EN BÜYÜK FAVORİSİ

Siyah Beyazlı takım bu sene güzel bir performans ortaya koyarak şampiyon oldu. Şu an zaten Lig’e bakınca Galatasaray ve Fenerbahçe gibi ezeli rakiplerine karşı daha iyi ve güçlü olduğunu görüyoruz. Orada harika bire takım ve teknik ekip bulunuyor. Bu yüzden dolayı bence Beşiktaş önümüzdeki dönemde şampiyonluğun en büyük favorisi.''