Bu sezon Süper Lig bitmeden bir hafta önce şampiyonluğunu ilan eden Kara Kartal transfer çalışmalarına şimdiden başladı. Bu sezon Fenerbahçe’de kiralık oynayan Jeremain Lens Kara Kartal’ın transfer listesine girdi. Kartal Lens’i transfer etmek için çalışmalara şimdiden başladı.

SUNDERLAND İLE TEMASA GEÇİLDİ

Siyah Beyazlı takım Hollandalı yıldızı Lens için kulübü Sunderland ile temasa geçti. İngiliz kulübü Sunderland ile gerçekleştirilen son görüşmede transferin olması için olumlu adımların atıldığı bilgisi geldi.

İngiliz ekibi Siyah Beyazlı takımda oynayan Tolgay Arslan’ı transfer etmek için harekete geçmesi Kartal’ın elini güçlendirdi. Bu sezon 2. Lig’e düşen Sunderland önümüzdeki sezon 1. Lige tekrardan çıkmak için kadroya takviyeler yapmak istiyor. Bu kapsamda Beşiktaş’ta oynayan Tolgay Arslan’a almak isteyen Sunderland bu oyuncu ile Lens’i takas edebilir.

Beşiktaşlı futbolcu Tolgay Arslan’ında İngiltere’ye gitmeye sıcak bakması bu takasın olabileceği sorusunu akıllara getirdi.

Diğer yandan Kara Kartal bu sezon takımda kiralık olarak oynayan Vincent Aboubakar'ı kadrosuna katmak için çalışmalara başaldı. Siyah Beyazlı kulübün Başlkanı Fikret Orman'ın bu transfer için oyuncunun klübü Porto ile bizzat görüşeceği belirtildi.