Beşiktaş’ın sezon başında Porto’dan kiraladığı Vincent Aboubakar’ın anlaşması sona erdi. Kara Kartal yönetimi bu olaydan sonra devreye girdi. Siyah Beyazlı takım 25 yaşındaki golcü oyuncunun bonservisini almak için girişimlere başladı.

KONTRATINDA 10 MİLYON EURO MADDESİ VAR

Vincent Aboubakar’ın yapmış olduğu açıklamada ben Siyah Beyazlı takımda oynamak isterim demesi üzerine Kara Kartal Porto ile masaya oturmayı planladı. Abobakar’ın kontratında yer alan 10 Milyon Euro’luk satın alma bedeli Siyah Beyazlı takımı düşündüren n büyük etken.

KARTAL ABOUBAKAR İÇİN PAZARLIK YAPIYOR

Siyah Beyazlı takımın transferden sorumlu yönetici Umut Güner 10 Milyon Euro’luk bir miktar vermeyeceklerini, Kamerunlu oyuncu için ancak 5 Milyon Euro ayırabileceklerini Porto Kulübüne iletti. Portekiz ekibi ise Beşiktaş’a son rakam olarak 8 Milyon Euro önerdi. Kara Kartal son olarak bu fiyatı 6 Milyon Euro’ya çekmek için yoğun bir mesai içerisine girdi.

Bu sezon Siyah Beyazlı forma ile çıkmış olduğu 38 karşılaşmada 19 gol atan Kamerunlu oyuncu teknik direktör Şenol Güneş’inde gözüne girmişti. Kara Kartal bu oyuncuyu önümüzdeki dönem renklerine bağlayarak forvet bölgesinde sıkıntı çekmek istemiyor.