Sarı Kırmızılı takımda yedek kulübesinde kalmaktan şikâyetçi eden genç oyuncu Sinan Gümüş ile Portekiz’in Benfica takımı yakından ilgileniyor. Elde edilen bilgilere göre Sinan Gümüş’ün Benfica’ya yakın olduğu gelen haberler arasında yer alıyor. Sarı Kırmızılı takımın genç oyuncusu Sinan Gümüş’ün oyuncunun menajeri Ersin Akan gerçekleştirmiş olduğu açıklamada şu ifadelerde bulundu:

''BENFİCA İLE ANLAŞTIK''

''Biz Portekiz kulübü Benfica ile anlaştık. Sinan Gümüş 3 sene boyunca Sarı Kırmızılı takıma büyük destek verdi. Sarı Kırmızılı takımın istediği sisteme uymamış olabiliriz ama Sinan Gümüş attığı goller ve yaptığı asistler ile takıma büyük ölçüde katkı sağlamıştır. Biz Sarı Kırmızılı takıma ayrılmak istediğimiz ilettik. Eğer kendileri de uygun görürse Portekiz’in Benfica kulübü le anlaşacağız'' dedi.

Galatasaray’ın 23 yaşındaki genç oyuncusu 3 sene önce Alman kulübü Stuttgart'dan Galatasaray’a bedelsiz olarak gelmişti. Sarı Kırmızlı takım eğer bu oyuncuyu satarsa oyuncudan satış bedeli olarak 3.5 Milyon Euro gibi bir rakam bekliyor.

Diğer yandan Galatasaray'dan şuana kadar kesin olarak 3 oyuncu ayrıldı. Bu oyuncular Lukas Podolski, Bruma ve Aurélien Chedjou.