Galatasaray ile yollarını ayıracağını duyuran Sinan Gümüş’e Portekiz takımından şok bir açıklama yapıldı. 23 yaşındaki genç yıldızın menajeri Ersin Akan daha önce yapmış olduğu açıklamada Benfica ile anlaştıklarını dile getirmişti.

Portekiz kulübü Benfica’nın resmi internet sitesinden gerçekleştirdiği açıklamada şu ifadelerde bulundu:

''SİNAN GÜMÜŞ İLE İLGİLENMEDİĞİMİZİ BELİRTMEK İSTERİZ''

''Bazı medya organlarında Sinan Gümüş transferi ile ilgili çıkan haberler var. Bu haberlerde Sinan Gümüş’ün ismi birkaç gündür Benfica Kulübü ile anılıyor. Biz Benfica Kulübü olarak Sinan Gümüş ile ilgilenmediğimizi belirtmek isteriz.''

Diğer yandan Sarı Kırmızılılar önümüzdeki dönem transfer yapmak için gaza bastı. Aslan ilk etapta forvet bölgesinden boşalan mevkiiye transfer yapacak. Alman yıldız Lukas Podolski'nin yerine Marsilya'da kiralık olarak oynayan Bafétimbi Gomis transferi için harekete geçti. Aslan 31 yaşındaki Fransız oyuncu için kulübü Swansea ile görüşmeye geçececek.

Fransız yıldız ile anlaşmaya varan Sarı Kırmızlılar bu transfer için bekelemeye geçti. Eğer oyuncunun kulübü Swensea bu transfere izin verirse Bafétimbi Gomis İstanbul'a gelerek imza atacak. Sarı Kırmızılı takımın bu oyuncuyu iler ki günlerde renklerine bağlaması bekleniyor.