Bu sezon Süper Lig’de istediği sonuçları alamayan Sarı Kırmızılı takım kadro içinde rotasyona gitmeye hazırlanıyor. Bu sezon takımdan ayrılma isteğini yönetime sunan Sinan Gümüş meselesinde sona doğru yaklaşıldı.
Sinan Gümüş’ün manejleri Sarı Kırmızılı takımdan gitmek istediğini yönetime sundu. Bunun üzerine 23 yaşındaki genç futbolcuya teklif üzerine teklif yağdı.

SİNAN GÜMÜŞ’ÜN MENAJERİ AÇIKLAMA YAPTI

Sinan Gümüş’ün menajeri Ersin Akan gerçekleştirdiği açıklamada oyuncunun başka bir kulüp ile anlaştığını belirterek şunları söyledi: ''Biz Portekiz ekibi Benfica ile anlaşma sağladık. 3 yıl boyunca Galatasaray forması altında çok şey verdik. Bu konuda kimseye kırgın değiliz. Sarı Kırmızlı takımda hocaların sistemine uymamış olabilir ama genç oyuncunun atığı goller ve başarı ortadadır. Biz ayrılmak istediğimizi kulübe haber verdik eğer onlarda uygun görürse seneye Şampiyonlar Ligi’nde mücadele verecek olan Benfica ile sözleşme imzalayacağız'' dedi.

Diğer yandan Sarı Kırmızlı takım önümüzdeki sezon forvet transferi için harekete geçti. Aslan ilk etapta Marsilya’da kiralık olarak oynayan Bafétimbi Gomis için çalışmalara başladı. Aslan yıldız oyuncu ile ön anlaşmaya vardı. Ancak oyuncunun kulübü Swansea takımı ile kısa zaman içinde bu transfer için masaya oturulması bekleniyor.

Aslan’ın 31 aşındaki golcü oyuncuyu kısa bir zaman içerisinde İstanbul’a getirip sözleşme, imzalatması bekleniyor.