Shinji Kagawa: Beşiktaş'a Çok İsteyerek ve Arzulayarak Geldim

Beşiktaş'ın yeni transferi Japon futbolcu Shinji Kagawa, siyah-beyazlı ekibin kendisine sunduğu teklifin çok samimi olduğunu ve takım atmosferinin karar vermesinde etkili olduğunu söyledi.

Shinji Kagawa: Beşiktaş'a Çok İsteyerek ve Arzulayarak Geldim

Shinji Kagawa: Beşiktaş'a Çok İsteyerek ve Arzulayarak Geldim

Beşiktaş'ın yeni transferi Japon futbolcu Shinji Kagawa, siyah-beyazlı ekibin kendisine sunduğu teklifin çok samimi olduğunu ve takım atmosferinin karar vermesinde etkili olduğunu söyledi.

Beşiktaş dergisinin Mart sayısına için açıklamalarda bulunan Kagawa, "Beşiktaş'tan gelen teklif inanılmaz ciddi ve samimi bir teklifti. Maçları izlediğim zaman buradaki atmosferi gördüm. Atmosferin çok etkili olduğunu söyleyebilirim. 'Bundan daha fazlası olamaz' şeklinde düşündüm, özellikle ateşlilik konusunda. Taraftarlar, stadyumun atmosferi gerçekten inanılmaz. Tarif edilemez bir sıcaklığı var. Ben buraya çok isteyerek ve arzulayarak geldim." sözlerini aktardı.

"Taraftarların beklentilerinin farkındayım"

Sezon bitimine kadar elinden gelenin en iyisini yapacağını belirten başarılı futbolcu, şunları söyledi:

"Taraftarların beklentilerinin farkındayım, bunu karşılamak için sezon sonuna kadar çıkabileceğim bütün maçlarda elimden ne kadar geliyorsa, herkesi mutlu etmek için sonuna kadar çalışacağım. Arkadaşlarım ile takımı iyi yerlere, iyi noktalara getirebilmek için elimden geleni yapacağım. Taraftarlarımızdan tek beklentim; takıma destek vermeleri, bizim arkamızda olup bize cesaretlendirmeleri. Bundan sonra diğer takımlarla puan farkını kapatıp, ligi en iyi yerde bitirmeye odaklanmış durumdayız."

"İlk Japon futbolcu olmak çok mutluluk verici bir his"

Beşiktaş tarihindeki ilk Japon futbolcu olmanın kendisini çok mutlu ettiğini belirten Kagawa, kendisinin Japonya’da Beşiktaş’ın tanıtımı için önemli olduğunu vurgulayarak, "Japonya’daki tüm çocuklar gibi ben de Tsubasa’dan çok etkilendim. Benim futbola başladığım dönemlerde Japon profesyonel ligi, J Lig yeni başlamıştı. Onun etkisi çok fazla oldu. Bu kadar köklü tarihi olan bir kulüpte ilk Japon futbolcu olmak kesinlikle çok mutluluk verici bir his. Umuyorum ki bundan sonraki süreçte daha fazla Japon futbolcu buraya gelir. Onların öncüsü olarak, daha fazla gayret etmek durumundayım diye düşünüyorum. Japonya, televizyon izlenme oranı çok yüksek bir ülke. Ekran başında Beşiktaş’ın maçlarının izleniyor olması çok önemli bir konu. Hem içerideki hem dışarıdaki maçlar bakımından, Beşiktaş ve Türk futbolunun tanıtımı açısından oldukça önemli bir konu olduğunu düşünüyorum." şeklinde yorumlarını aktardı.

"On dokuzuncu saniyede gol atmak aklımdan bile geçirmemişti"

Antalyaspor maçında attığı iki gol hakkında da konuşan Kagawa, "Çok mutluluk verici bir andı. Böyle bir maçta, hele ki on dokuzuncu saniyede gol atmayı aklımdan bile geçirmemiştim fakat bu zaten kolay kolay olacak bir durum değil. Bu başarının yinelenmesi de çok çok önemli." dedi.

Türk hamamını çok sevdiğini belirten Kagawa, İstanbul'daki yaşantısına ilişkin şunları söyledi:

"Boş zamanlarımda genellikle alışverişe gitmeyi çok seviyorum, gezmeyi de aynı şekilde. Ama bunların dışında en çok hem kaldığım otelde hem diğer yerlerde hamama gitmeyi çok seviyorum. Gittiğim bir hamamda, beni tanımayan benim de tabii ki tanımadığım bir Türk, 'Sen Japon musun?' diye sordu. Daha evvel de söylediğim gibi sadece (Japon'um) demem bile, onun kafasında çok çalışkan, çok ciddi olduğum fikrini uyandırdı ve bunları duymak beni çok mutlu etti. En önemlisi, o hamamda karşılaştığım kişi 'Son zamanlarda Beşiktaş’a Japon bir futbolcu geldi, sen biliyor musun?' diye sordu. 'İyi bir oyuncuya benziyor.' diye cevap verdim ve konuyu kapattık. Hamamdan ayrılırken dayanamadım ve 'Az evvel sözünü ettiğin o futbolcu benim.' dedim."

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.


Yorum Yaz