Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Shane Larkin: 'Euroleague Devam Etmemeli'

Anadolu Efes'te görev yapan Shane Larkin, coronavirüs salgınından dolayı askıya alınan THY Euroleague'in tekrardan başlamasının doğru olmayacağına inandığını ifade etti.

Shane Larkin: 'Euroleague Devam Etmemeli'

Shane Larkin: 'Euroleague Devam Etmemeli'

Anadolu Efes’in yıldızı Shane Larkin, kişisel sosyal medya hesabından gerçekleştirdiği paylaşımda, sporcuların fiziksel ve mental açıdan form tutmakta zorlandığını vurgulayarak, "Olası geri dönüş, virüse yakalanma riski dışında birçok sakatlık ihtimalini de beraberinde getiriyor. Euroleague, dünyanın en iyi basketbol liglerinden biri. Her takım, şampiyonluk yolunda eşit fırsatı hak ediyor. Euroleague şampiyonu, kimin antrenman yapma imkanı olduğu ya da olmadığına göre belirlenmemeli. Antrenörler ve oyuncular olarak tüm sezon boyunca sıkı çalışma, her maça en iyi takımı sürme kriterleri doğrultusunda belirlenmeli. Bu uzun ara, açıkça kimi oyuncu ve takımlara adil olmayan bir avantaj oluşturuyor" ifadelerini kullandı.

'RİSK ALTINDA OLACAĞIZ'

Basketçiler olarak risk altında olduklarını söyleyen Larkin, "Bu, sezon başında koyduğumuz hedefti ancak şu an gerçekçi olmak gerekirse herkesin sağlığı ve güvenliği çok daha önemli. Aynı durumda olan herkes adına sesimi duyurmak istedim çünkü sezonun devam etmesi durumunda biz oyuncular, risk altında olacağız. Görüşümün, basketbol oynamayı istememekle ilgisi yok. Herkes kadar biz de basketbolu özledik. Çoğu oyuncunun basketbol oynamak için doğru zaman olmadığını hissettiğini biliyorum. Ben de aynı şekilde hissediyorum" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR