Sarı Kırmızılı takımın transferde son ana geldiği Faslı yıldız oyuncu Belhanda ile ilgili Sevilla cephesinden sonunda beklenen haber geldi.

SEVİLLA BELHANDA’YI İSTEMİŞTİ

İspanyol ekibi Sevilla Teknik Direktörü Eduardo Berizzo dün yapmış olduğu açıklamada, Faslı oyuncuyu transfer etmek istediklerini dile getirmişlerdi.

BELHANDA GÜNDEMLERİNDE YOK

Bugün açıklama yapan Sevilla Başkanı Jose Castro, gerçekleştirdiği açıklama ile Sarı Kırmızılı taraftarları sevince boğdu. Castro, Sevilla’nın transfer çalışmaları ile ilgili açıklama yaparken, teknik direktör Berizzo'nun aksine Belhanda'nın kesinlikle gündemlerinde olmadıklarını dile getirdi.

Öte yandan Süper Lig'i 4. olarak tamamlayan Galatasaray önümüzdeki sene iddialı bir kadro kurup şampiyon olmak istiyor. Transfer çalışmalarına hız veren Galatasaray Belhanda ve Gomis isimleri üzerine yoğunlaştı. 

BELHANDA TRANSFERİ TAMAM

Sarı Kırmızılı takımda Bruma'nın Leipzing'e gitmesi Aslan'ı zor durumda bıraktı. Galatasaray ilk iş olarak Bruma'nın yerinde oynayacak Belhanda'yı almaya çalışacak. Oyuncu ve kulübü ile anlaşma sağlayan Sarı Kırmızılı takım bu oyuncuyu kısa bir zaman içerisinde İstanbul'a getirip imza attıracak. Ayrıca Belhanda ve Gomis'in aynı anda imza atması da bekleniyor.