Almanya'nın en prestijli yayın kuruluşlarından biri olan Sportschau tarafından gerçekleştirilen geleneksel "Ayın golü" yarışmasının Ağustos ayı adayları arasında, Saint Pauli forması giyen görme engelli futbolcu Serdal Çelebi'nin Stuttgart'a attığı gol de yer aldı. Serdal Çelebi böylece, yarışmada adaylar arasında yer alan ilk görme engelli oyuncu oldu.

Saint Pauli’nin 2-1 yenildiği karşılaşmada attığı harika golle yarışmaya aday gösterilen Çelebi, Alman basınına konuştu. Çelebi, 13 yaşında görme yetisini yavaş yavaş kaybetmeye başladığı zamanda maçları dinleyerek futbola olan tutkusunu kaybetmediğini ve görme engelli futboluna gösterdiği hassasiyet sebebiyle St Pauli takımına katıldığını belirtti. Çelebi, Stuttgart karşısında attığı golün yarışmada aday gösterilmesinin Almanya'da görme engelli futbolu adına çok önemli bir farkındalık yaratmasından dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

Geçmişte Almanya Milli Takımı formasını giydiğini fakat bu sporun ülkede henüz profesyonelliğe geçmemesi sebebiyle hem ailesini geçindirip hem de spor yaşantısını sürdürmenin güçlüklerinden dolayı milli takımı bıraktığının altını çizen Çelebi, Almanya'da görme engelli futbolunun tümüyle profesyonelleşmesini umduğunu söyledi.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.