22 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.89°
  • Ankara 18.33°
  • Izmir 25°
İmsak 03:53
Güneş 05:43
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:38
Yatsı 22:20
BIST101.849
Dolar5,6607
Euro6,3572
Altın259,23

Şenol Hoca Açık Konuştu: Eğer Lyon'a Elenirsek...

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş gündeme dair açıklamalar yaptı

Şenol Hoca Açık Konuştu: Eğer Lyon'a Elenirsek...

Ligde ve UEFA'da yarışan bir takımız. Önümüzde 9 maç var. Bizim şu an öncelik olarak gördüğümüz iki tane Lyon maçları var. İki maçta da en güzel maçlarımızı oynayıp turu geçmek istiyoruz. Rakibin güçlü bir takım olduğunu biliyoruz. Bu maçta turu geçersek, bize artı bir güven verir, yolumuzun açık olacağını gösterir. Ama aksi durumda da bir hayal kırıklığı yaratmaz.

Gençlerbirliği zor bir rakip

Ligde ilk olarak Gençlerbirliği ile oynayacağız. Koşan bir takım savunma anlayışı iyi olan bir takım. Biz de kendi sahamızda oynuyoruz. Taraftarımızla bütünleştiğimiz zaman daha da etkili olabilen bir takımız. Milli maç nedeniyle bir dağınıklık olduğu bir gerçek. Milli takımdan gelecek oyuncularımızdan henüz üçü katılmadı. Onları bekliyoruz.

Ligde hala hiçbir şeyin garantisi yok

Lyon maçında da futbol keyfiyle oynayarak netice almaya çalışacağız. Alamadığımızda da takımımızı alkışlarız. Lig şampiyonluğuna geldiğimizde, hala bir şeyin garantisi yok. Beşiktaş için daha güzel günlerin olması için bugünden itibaren daha dikkatli olmalıyız. Lyon maçının ayrı bir hikayesi olmasını bekliyorum. Biz de olağanüstü oynayarak kendimizi göstermek istiyoruz. Hücum anlamında en iyi takımla oynuyoruz. Biz de hücum oynuyoruz. Turdan çok oynayacağımız oyunla Lyon takımı ile neredeyiz, bunu görmek için hazırlanacağız.'

Futbol her şey demek değildir

Bütün rakiplerimizin güçlü olmasını isteriz. En iyisinn ortaya çıkmasını bekleriz. Kulüpler arasında düşmanlık olmaz, rekabet olur. Dostluğun ön plana çıktığı ve lig sonunda en iyi olanın ön plana çıktığı bir futbol diliyoruz. Zayıf takımlar, güçsüz takımlar karşısında alınacak sonuçlar sizi de güçsüz gösterir, zayıf gösterir. Futbol her şey demek değildir, futbol dışında da bir hayat olduğunu unutmayalım. Bunun içerisine edebiyat ve kültürü de sokabiliriz. Sadece futbol olursa kendimizi yıpratırız.

Tolga Zengin katkı yapmaya devam ediyor

Taraftarlarımızdan oyuncularımız hakkında kötü tezahüratları görmek istemiyoruz. Daha önce Olcay'a oldu şimdi Tolga'ya oluyor. Oyuncularımızı bu şekilde bitiririz. Bu tip duygusal kırılmaları doğru bulmuyorum. Olcay ve Tolga, saha içerisinde saha dışında büyük katkıları oldu. Kaptan hala buna devam ediyor. Evet hatalı gol yemiştir, kendisi de söyler. Sorunu hatayı söylemek ve karşılığında düzeltmek yerine, tam tersine dışlamak diğer oyuncuları da kulübü de zarara uğratır. Koşullar ne olursa olsun büyük oyuncular işini iyi yapacak, iyi başlayacak ve iyi bitirecek. Ben de oyuncularıma çok güveniyorum. Lig bittiğinde de şampiyonluğu da getirirler. Onun için uğraşıyoruz. Beklentimiz de budur.

Baskı altına almak, hakemlere ve kulüplere zarar verir

Hakemler ne kadar iyiyse biz de iyiyiz. Buradaki tartışma mutlaka olacaktır. Burada kötülemek, baskı altına almak, hakemlere ve kulüplere zarar verir. Bizim için her maçın ayrı bir hikayesi var. Lyon maçının ayrı bir hikayesinin olacağını düşünüyorum. Orada olağanüstü bir taraftar desteği olacak. Güçlü ve iyi bir takım ile oynuyoruz. Kalan takımlar içerisinde futbol adına en iyi futbolu oynayan takıma karşı oynuyoruz. Beşiktaş, Avrupa'da nasıl oynayabileceğini herkese gösterecektir. Turdan çok oyun olarak Lyon'un neresindeyiz onu görmek istiyoruz.

Caner ve Demba Ba'nın durumu

İki hazırlık maçında da eksik maçı olanları oynattık. Uzun süre ayrılıktan dolayı maç performansını yakalamak kolay değil. Şu anda olumlu gidiyor. Eski hallerine göre gerideler, sakatlık durumlarına göre iyiler. Caner'in isteği çok fazla. Hatta Sancaktepe hazırlık maçında da oynamak istedi. Çok istedi, oynatmamıştık. Diğer hazırlık maçında oynattım. Fiziksel yüklenmeden dolayı gerginlik var. Çok ciddi gözükmüyor. Ne zaman oynayacağı performansına bağlı. Demba ba bu konuda daha dengeli gidiyor. Şu anda bir sıkıntısı yok. İhtiyaç durumuna göre hazırlayabiliriz. Caner, Lyon maçına kadar hazır olursa düşünebiliriz. Demba Ba'nın durumuna göre ligde oynatabiliriz. Veli ve Aboubakar dışında Gençlerbirliği maçında eksiğimiz yok.

Emre Mor gündemimizde yok

Benim gündemimde hiçbir oyuncu yok (Emre Mor sorusuna cevap) Daha önce onunla görüşmelerimiz olmuştu. Konuşuldu, beğenilmişti. Çok yetenekli. Ama bizim gündemimizde yok. Emre dahil hiçbir oyuncu gündemimizde yok.

Kaynak: AA

Yorum Yaz

Diğer Spor Haberleri