Türkiye gazetesine konuşma gerçekleştiren Şenol Güneş, Galatasaray’ın kazanmış olduğu UEFA Kupası ile ilgili flaş bir açıklama gerçekleştirdi.
Şenol Güneş yapmış olduğu açıklamada Aziz Yıldırım’ın yapmış olduğu Tesadüfen kazandılar’’ şeklinde bir değerlendirme yaptı.

Şenol Güneş’in yapmış olduğu açıklama şu şekilde:

''Galatasaray tam hazır olmadığı bir zaman UEFA Şampiyonluğunu kazandı. Olur, mu böyle olaylar. Tabii ki olur. Ancak iyi bir kadro ile oldu ve daha sonra biz bunun devamını getiremedik. İşte bu söylediğim kısım çok önemli. Barcelona takımını sürekli o pozisyonlarda görüyor musun, görüyorsun. Real Madrid ve Bayern Münih gibi takımları devamlı bu kupalar ile görüyor musun, görüyorsun. İşte bir konuda iddialı olmak budur. Bizde bu konular sorunlu ama her şeyin en iyisi olmak istiyoruz.''

Öte yandan Siyah Beyazlı takım transfer çalışmalarına son hızda devam ediyor. Önümüzdeki sene Avrupa arenasında da boy gösterecek olan Kara Kartal çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Transfer kapsamında Fenerbahçe'de oynayan Lens ve kiralık oyuncuları Aboubakar isimleri şuan ön planda olan isimler.