Şenol Güneş'ten EURO 2020 Kadrosu Hakkında Açıklama!

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, katıldığı bir programda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Şenol Güneş'ten EURO 2020 Kadrosu Hakkında Açıklama!

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, katıldığı bir programda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

İşte Şenol Güneş’in o açıklamaları:

Bizi besleyen güçlerindiren bu işi yapmamızdır. Hobimiz de, fobimiz de hepsi futboldur. Geçmişte sokaktan pratikten gelen bir futbol vardı, şimdi değişti. Kulüplerin öz güveni azdı. 45-60 dakika dayanıp hep mağlup olurduk. Şu anda özgüven olarak çok mesafe aldık ama bir birimize olan güvende sorun yaşıyoruz.

Milli Takım'ın maç sayısı kulüp takımlarına göre daha azdır ama biz bütün hazırlıklarımızı maçlardan önce yaparız. Oyuncuların durumlarını da yakın takip etmek gerekir. Avrupa Şampiyonası'na bizi taşıyan bir kadro var. İyi işler yaptı. Bunlara kimleri katabiliriz ona bakacağız. Mart ayında Slovenya ve Avusturya ile yapılacak maçlarda bakacağız. Merih'in yetişmesi zor görünüyor. Yusuf, Hasan Ali, Dorukhan, Abdülkadir... Bunları zamanla göreceğiz. Yeni oyunculara da bakacağız. Ozan Kabak ile Kaan Ayhan'ın da sakatlığı var ama kısa sürecek. Kenan Karaman'ın da uzun süren hastalığı vardı, atlattı.

Santrafor olarak Burak Yılmaz ve Cenk Tosun gibi tecrübeli; Enes, Ahmet Kutucu, Kenan Karaman gibi yetenekli isimler var. Şu anda acil durum yok. Bunların da son durumuna bakmak lazım. Hasan Ali'nin sakatlığı uzun sürdü, Umut Meraş da iyi işler yaptı. Orada sayısal sıkıntımız var. Sağ bekte Zeki var, Nazım'ın sakatlığı var ama o bölgede Ozan Tufan, Kaan da oynayabilir. Sol bekte sayısal olarak sorunumuz var.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz