Şenol Güneş ile geçtiğimiz akşam toplantı gerçekleştiren Başkan Fikret Orman, Asbaşkan Umut Güner kampı değerlendirme yaparken transferler konusunda fikir alış verişinde bulundu.

Şenol Güneş'in hem Şampiyonlar ligi hemde Süper Lig'de başarılı olabilmek için geniş kadro kurmalıyız dediği ve bu neden ile Burak Yılmaz gibi bir oyuncuyada ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

BURAK YILMAZ'IN BİR DİGER TALİBİ DE TRABZONSPOR

Trabzonsporlu yönetim, Çin'in Beijing Guoan kulübünden senelik 6 milyon 500 bin Euro ücret alan 32 yaşındaki forvet futbolcusu ile 3 milyon 500 bin Euro'ya anlaşmaya varıldı. Burak Yılmaz böylece tekrardan Trabzonspor forması giyebilmek için tam 3 milyon Euro'dan (14.5 milyon TL) vazgeçtiği ögrenildi. Milli oyuncunun bu hareketi da daha imzayı atmadan taraftarları mest etmiş durumda.

Burak Yılmaz ile söz kesen yönetim şimdi ise Çin kulübü ile son pürüzleri giderip transfere nokta koymayı amaçlıyor. Trabzonspor, Beijing'e 4 milyon Euro teklif gönderip beklemede olduğunu bildirdi.

PARA KAZANDIRARAK GİTMİŞTİ

2010-2012 seneleri arasında Trabzonspor'da forma giymiş olan ve 1 kez gol kralı olan Burak Yılmaz, Trabzonspor'dan Galatasaray'a 5 milyon Euro'ya gelmişti.

Trabzonspor, 32 yaşındaki oyuncusun Çin'in Beijing Guoan'a satışından da 1 milyon 750 bin Euro pay aldı. Trabzon'a bedava gelen Burak, toplamda kulübün kasasına 6 milyon 750 bin Euro soktu.