Şenol Güneş: 'Falcao'yu Oynatma Bakalım Hadi'

Katıldığı bir programda "14 yabancı alıyoruz, yarısı oynamıyor." diye konuşan Şenol Güneş, yabancı kuralı hakkında açıklamalarda bulundu.

Şenol Güneş: 'Falcao'yu Oynatma Bakalım Hadi'

Şenol Güneş: 'Falcao'yu Oynatma Bakalım Hadi'

Yabancı kuralı hakkında konuşan A Milli Takım Teknik Adamı Şenol Güneş, "14 oyuncu fazla, Türk oyuncuların oynaması lazım. Türk oyuncu lazımsa, kulüp yapılarına bakmamız lazım. Altyapılara yönelmemiz lazım. Borçların sebebi yabancı oyuncular. Döviz karşısında paramızı korumak istiyoruz ama paramız gidiyor. Türk futbolcusuna döviz vermemekle Türk parasını koruyamayız."

"Bu yabancı transferleri kolaya getiriyor. Menajer getiriyor, tarama da yapılmadan alınıyor. Tarama yapıldığını düşünmüyorum. Ben de başarılı olsam, günlük başarı için giderim alırım yabancı. 6-7 yabancı oyuncu yeter. Falcao'yu oynatma bakalım hadi? Adem'i oynat, Falcao'yu beklet! Ne zaman oynar Adem, Falcao'nun kötü olduğunu görürsen oynar. Yabancı kriteri çıktığında doğru maddeler vardı. Çok oyuncu alan TFF'ye ödeme yapacaktı ama olmadı. Trabzonspor kimi sattı? Yusuf Yazıcı! Kimi satmayı düşünüyor, Uğurcan Çakır ve Abdülkadir Ömür! Türk futbolu bu şekilde kalkınabilir. Beşiktaş'a Pepe'yi aldık ne oldu? Giderken erozyona uğruyorsun. Ne marka değeri artıyor, ne oyuncu değeri artıyor." ifadelerini kullandı.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz