Selçuk İnan: 'Fatih Terim Bir Okul'

Galatasaray'da Fatih Terim'in yardımcılarından biri olacak olan Selçuk İnan, deneyimli teknik direktör ile ilgili açıklamalar yaptı.

Selçuk İnan: 'Fatih Terim Bir Okul'

Selçuk İnan: 'Fatih Terim Bir Okul'

Türkiye Futbol Federasyonu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle askıya aldığı antrenör eğitimlerinin ilkini Antalya'da düzenledi.

UEFA Antrenörlük Sözleşmesi'nde bulunan ve UEFA'dan özel izin alınarak açılabilen UEFA B-A Birleşik Kurs'ta yer alan Selçuk İnan, değerlendirmeler yaptı.

'FATİH TERİM BİR OKUL'

Gelecek sezonda Galatasaray'da Fatih Terim'in yardımcılarından biri olmanın kendisini heyecanlandırdığını belirten Selçuk İnan, açıklamada, 'Dediğim gibi burada kurstayız, bir şeyler öğreniyoruz, çok önemli bilgiler ve detaylar var ama tecrübe her şeyden önemli. Fatih Terim gibi bir hocayla çalışmak, bir şeyler öğrenmek belki de paha biçilemez. Ben hocaya da söylemiştim bunu; Fatih Terim bir okul. Biz de yavaş yavaş başlayacağız, ne öğrenebilirsek, ne kazanabilirsek bizim için fazlasıyla kar olacak diye düşünüyorum' ifadelerini kullandı.

'BU ZAMANA KADAR ÇALIŞTIĞIM HOCALARIN ÜZERİMDE EMEĞİ ÇOK'

Çok farklı teknik direktörlerle uzun zaman çalıştığı anımsatan Selçuk İnan, bütün teknik adamların aklında olduğunu vurgulayarak, 'Şimdi hocalarımın özelliklerini saymaya kalksam röportajımız bitmez. Hepsi çok değerli ve bilgililerdi. Hepsini çok seviyorum. Hepsinin üzerimde teker teker emeği var, 8 yaşımdan futbolu bıraktığım ana kadar. Üzerimde emeği olan bütün hocalarıma tekrar teşekkür ediyorum. Hepsinden bir şeyler öğrendim ama kariyerimde en uzun süre çalıştığım hocam Fatih Terim oldu, yıllardır beraberiz. İyice benimsedik artık, neler yapılabileceğimi neler öğrenilebileceğimi' ifadelerini kullandı.

'8 NUMARALI FORMAYI LAYIKIYLA TAŞIYAN OYUNCU OLACAKTIR'

8 numaralı formayı 9 yıl boyunca giydiğini kaydeden Selçuk İnan, 'Galatasaray'dan önce de Trabzonspor'da forma giydim. Artık soyadım gibi neredeyse. Başka anlamları da vardı benim için. İnşallah benden sonra da 8 numaralı formayı layıkıyla taşıyacak bir oyuncu olacaktır, buna inanıyorum. Zaten Galatasaray'a gelen her oyuncu formanın hakkını fazlasıyla vereceğini bilir' şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR