Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Selçuk Erdoğan: ‘Kimse Sahaya Çıkmak İstemiyor!’

Bursaspor Sportif Direktörü Selçuk Erdoğan, gündem hakkında özel açıklamalar yaptı.

Selçuk Erdoğan: ‘Kimse Sahaya Çıkmak İstemiyor!’

Selçuk Erdoğan: ‘Kimse Sahaya Çıkmak İstemiyor!’

Bursaspor’un 29 yaşındaki genç sportif direktörü Selçuk Erdoğan takımların ve futbol paydaşlarının ağır hasarlar aldığını ifade ederek, süreçle alakalı net davranılmadığını vurgulandı.

"Ya ligler normal fikstürle doğru zamanda oynanmalı ya da tescil edilmeli" şeklinde konuşan Erdoğan, "En yüksek sıcaklık ve nem oranını haziran ve temmuz aylarında yaşıyoruz. Bu tarihlerde maç oynatmak bile bile lades demek. Sahada en değerli şey lokomotifimiz seyircimiz. Biz neden en önemli gücümüzden yoksun kalalım ki? Ne normal şartlar ne de eşit şartlar oluşacak."

'GELECEK SEZON DA SIKINTI'

"40 günlük antrenman süreci, 40 günlük de maç süreci olacak. Kimin sağlığını garanti edebilirsiniz. Salgının gidişatı keskin bir şekilde netleşmeden futbol konuşmak mantıksız. Bizler denek miyiz? Bu sezonu kurtarmaya çalışırken, önümüzdeki sezonu baltalamak da yüksek ihtimal."

'SÜPER LİG’E DÖNECEĞİZ'

"Bu sezon iki kez transfer tahtasını açtık. Son derece zorlandık. Artık kulüplerin bol keseden harcama dönemi bitti. Kulüplerin çok önemli bir kısmı ödemeler konusunda 2 aydır temkinli gidiyor. Bu sezon ligler oynansın ya da oynanmasın Süper Lig’e her halükarda geri döneceğiz."

'ALTYAPILAR EN ÖNEMLİSİ'

"Kadromuzun %40’ı Vakıfköy kökenli oyunculardan oluşuyor ve bunlar 17-23 yaş arasında. U19 ve U17 takımında sürekli genç milli takımlara gönderdiğimiz hedef oyuncularımız var. Bu sezon yerli, genç ve yabancı oyunculardan iyi bir grup harmanladık. Gelecekte Bursaspor altyapısı daha fazla konuşulacak."

'HERKES KORKUYOR'

"Gerçekler konuşulmuyor. Bu dönemde kimse sahaya çıkıp performans göstermek istemiyor. Hayattaki iki uç duygu sevgi ve korku. Herkes antrenman ve kamp döneminde ‘ya hastalığı kaparsam, futbol hayatım tehlikeye girerse’ diye endişeli. Bir de işin sevgi kısmı var. Eşi hamile olan, yakınları kronik hastalık yaşayan oyuncular hiçbir şekilde krampon giymek istemiyor."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR