Sarı Kırmızılılar Asamoah için İtalya'ya Gidiyor

Galatasaray'ın Sportif Direktörü Cenk Ergün ve Teknik Direktörü Igor Tudor, Asamoah transferi için İtalya'ya gidecek.

Sarı Kırmızılılar Asamoah için İtalya'ya Gidiyor

Sarı Kırmızılı takım bu sezon orta saha bölgesinde yaşadığı sıkıntıları önümüzdeki sezon yaşamak istemiyor. Bu kapsamda İtalyan devi Juventus’un orta saha oyuncusu Asamoah'a Sarı Kırmızılı takım teklif götürdü.

ASLAN’DA İLK HEDEF KİRALAMA

28 yaşındaki Asamoah’ın bonservis bedeli 5 milyon Euro. Önümüzdeki sezon Asamoah’ın İtalyan Kulübü ile olan anlaşması sona erecek. Bu transfer için Galatasaray’ın kiralam formülü ile devreye girdiği söylendi.

TUDOR’DAN ASAMOAH’A ONAY

Galatasaray’ın Hırvat teknik adamı Igor Tudor’da bu transfer için yönetime olumlu yönde rapor çıkardı. Asamoah eğer Sarı Kırmızılı ekibe gelirse deneyimli teknik adam oyuncuyu hem kanatlarda hemde orta sahanın orta bölgesinde görev verecek. Bu sezon Asamoah toplamda 20 maçta görev aldı.

Sarı Kırmızılı takımın sportif direktörü Cenk Ergün, Ganalı oyuncunun yüksek maliyeti olması nedeniyle Juventus kulübü le bir görüşme yapacak. Galatasaray’ın teknik direktörü Tudor’unda Cenk Ergün’e katılıp bu transferi bitirmeleri bekleniyor.

Öte yandan Sarı Kırmızılı takım 29 Mayıs Pazartesi günü Alanyaspor ile deplasmanda karşı karşıya gelecek. Alanya Oba Stadyumu'nda oynanacak olann karşılaşma saat 20.00'da başlayacak.

Yorum Yaz

Diğer Spor Haberleri