Bu sezon Süper Lig’de istediğini bulamayan Sarı Kırmızılı takım transfer için çalışmalara başladı. Sarı Kırmızılı takımın teknik direktörü Igor Tudor Lyon’da kiralık olarak oynayan Bafetimbi Gomis’i ısrarla renklerine katmak istiyor. Hırvat teknik adam Lukas Podolski’nin ayrılması üzerine Bafetimbi Gomis’i yerine takviye etmek istiyor.

GOMİS 3 SENELİK ANLAŞMA İSTEDİ

Bu sezon Lyon’da kiralık olarak oynayan Bafetimbi Gomis Sarı Kırmızılı takımdan 3 senelik sözleşme istedi. Bu gelişmeyi de olumlu karşılayan Sarı Kırmızılar Gomis için devreye girdi. Ancak Marsilaya’nında bu transfer çalışmasına girmesi işleri karıştıran bir durum oldu.

TUDOR’DAN GOMİS YORUMU

Sarı Kırmızılı takımın teknik direktörü Igor Tudor Bafetimbi Gomis hakkında Florya’da şunları söyledi: ''Antalya’da Eto’o, Alanyaspor’da Vagner Love’nin Spor Toto Süper Lig’de ortaya koyduğu futbol ortada Bu yüzden bizimde tecrübeli golcü oyuncu Bafetimbi Gomis’i almamız gerekiyor'' dediği öğrenildi. Sarı Kırmızılı takımın sportif direktörü Cenk Ergün’ün bu transfer bitirmek için yakın zamanda Fransa’ya gideceği kaydedildi.

Diğer yandan Süper Lig’de bu sezon Samuel Eto’o 18 gol, Vagner Love ise 23 gol kaydetti.