Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuşma yapan Saffet Sancaklı Türkiye Futbol Federasyonu’nun iyi yönetilmediğini söyleyerek şunları dile getirdi:

''Bazı yöneticiler ve futbolcular zamanında Pensilvanya’ya bile gitti. Geçen gün Milli Takımı taşımakta olan uçakta bir mesele oldu. Şunu belirtmek isterim Arda Turan Türk Milli Takımı’nın gururudur.'' 

''ARDA’NIN YAPMIŞ OLDUĞU HAREKET YANLIŞTIR''

Arda Turan Milli takımın kaptanı ve Barcelona gibi büyü bir takımda oynamaktadır. Ancak milli futbolcu uçakta bir gazetecinin boğazına sarılıyor ve ona küfrediyor. Arda Turan bu durma geldi mi yoksa şartlar mı onu bu duruma getirdi. Oyuncunun yapmış olduğu hareket kesinlikle yanlıştır. Milli takımın oyuncusu hatta kaptanı olarak kimseye saldıramazsınız ve gırtlaklayamazsınız. Çünkü bu olay milli maç ve mücadeleyi etkileyip bozar'' dedi.

FUTBOL FEDERASYONU BAŞKANI KÖYÜNE GERİ DÖNSÜN

Futbol Federasyonu’nun kötü yönetildiğini aktaran Sancaklı: ''Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve yöneticileri acilen köylerine gitsinler. Futbol Federasyonu artık yalı çocuklarından kurtulsun. Babalarının paraları ile gelip o koltuğa oturan kişiler Türk futbolunu yönetmesinler.'' dedi.