Sarı Kırmızılı takımın Başkanı Erol Bedir, İstanbul’da Sarı Kırmızılı eski futbolcu Sabri Sarıoğlu ile gerçekleştirilen görüşmeden sonra, bu futbolcunun menajerinin dün Kayseri’ye gelerek transfer komite üyeleri ile görüştüğü ortaya çıktı. Kayserispor Başkan Erol Bedir yapmış olduğu açıklamda’’ Yönetim olarak biz, futbolcunun menajeri de kendi tekliflerini ortaya koydu. Ortak bir noktada anlaşma sağladı. Sabri Sarıoğlu bize teklifimizi kabul edip etmediğini bize bayramdan sonra bildirecek.''dedi.

Diğer yandan Kayserispor'lu futbolcular Karpuzatan tesislerinde 28 Haziran'da bir araya gelerek yeni sezon ilk kampını gerçekleştirecekler. Kayserispor daha sonra Erzurum'a giderek burada 15 Şehitler Turnuvasına katılım sağlayacak. 

GALATASARAY SABRİ İLE SÖZLEŞME UZATMAMIŞTI

Bu sezon bitimi ile Sabri Sarıoğlu'nunda Sarı Kırmızılı takım ile sözleşmesi sona ermişti. Galatasaray deneyimli oyuncu ile irtibata geçmeden futbolcunun sözleşmesini fesih etmişti. Bu gelişmeler üzerine kulüpsüz kalan Sabri Sarıoğlu, Galatasaray yönetimin yaptığı harekete üzüldüğünü belrtmişti. Daha önce basına açıklama yapan Sabri futbolu Galatasaray'da bırakmak istediğini dile getirmişti. Ancak Kayserispor takımı ile görüşme halinde olan oyuncu bu takıma transfer olursa futbolu eski takımında bırakmış olmayacak.