Galatasaray’ın önümüzdeki sezon yola devam etmeme kararı aldığı Sabri Sarıoğlu, büyük bir şoka uğradı. 15 sene Sarı Kırmızılı formayı terleten deneyimli oyuncu yapmış olduğu açıklamada şu ifade de bulundu:

''Benim en büyük hayalim burada futbola başlayıp burada bitirmekti. Ancak bu gerçekleşmedi. Benden tüm hayallerimi çaldılar. Galatasaray’da 2 yıl daha oynayıp burada futbol yaşamımı bitirmek istiyordum. Bana verilen bir takım sözler vardı. Yönetim bana oyna dese oynar kulübede otur dese otururdum. Ancak bunlar gerçekleşmedi. Verilen sözlerde ne yazık ki durulmadı.'' dedi.

33 yaşındaki sağ bek oyuncusu Sabri Sarıoğlu Sarı Kırmızılı takımdan ayrıldığı için çok mutsuz olduğunu da dile getirdi.

SABRİ SARIOĞLU’NA SÜPER LİG'DEN TEKLİFLER VAR

Sabri Sarıoğlu’nun Sarı Kırmızılı takımda olmayacağının kesinleşmesi üzerine Anadolu kulüpleri tecrübeli oyuncuyu transfer etmek için adeta sıraya girdiler. Birçok Süper Lig ekibi Sabri Sarıoğlu ile yakından ilgilenirken, deneyimli oyuncunun önümüzdeki günlerde kesin bir karar vermesi bekleniyor. Sabri Sarıoğlu ile ilgilenen takımlar arasında Kasımpaşa, Karabük ve Yeni Malatya gibi takımlar bulunuyor.