Sarı Kırmızılı takımın alt yapısında yetişen ve 2003 senesinde A takım forması giyen Sabri’nin sözleşmesi dün itibari ile sona erdi. Geçen yaz Galatasaray ile sözleşme yenileyen Sabri ile 1 yıllık anlaşma yapılmıştı. Deneyimli oyuncu 1 Haziran tarihi ile resmen serbest kaldı.

Sabri Sarıoğlu bu sezon Süper Lig’de Sarı Kırmızlı forma ile 33 karşılaşmaya çıktı. SAbir çıkmış olduğu maçlarda 2 gol 1 asist yapma başarısı gösterdi. Deneyimli futbvolcu Galatasaray ile 5 Süper Lig, 4 Türkiye Kupası ve 5 Türkiye Süper Kupası gördü.

GALATASARAY’DAN SES ÇIKMADI

Sabri Sarıoğlu’nun anlaşma gereği serbest kalmasının ardından gözler Sarı Kırmızılı takıma döndü. Ancak Galatasaray cephesinden beklenen açıklama henüz gelmedi. Sarı Kırmızılı takımın sezon bittikten sonra Sabri Sarıoğlu ile ilgili kesin bir karar alacağı belirtildi.

Öte yandan Sarı Kırmızılı kulüpte Lukas Podolski ve Bruma gibi yıldız futbolcular takımdan ayrılılyor. Podolski anlaşmış olduğu Japon Takımı Vissel Kobe'ye sezon sonu giderken, Bruma'da Alman kulübü Leipzing'e gidecek. Sarı Kırmızılı takım bu oyuncuların gitmesi ile takıma forvet takviyesi yapacak. SArı Kırmızılılarda forvet için ilk aday Lyon'da top oynayan ''Gomis''.