Galatasaray, uzun seneler formasını giydiği oyuncusu Sabri Sarıoğlu ile sözleşme yenilememiş, deneyimli oyuncu Sarı-Kırmızılı kulüpden sessiz sedasız gitmişti. Bunun ardından ünlü yıldızın isimi birçok kulüp ile anılmış ve Sabri'ye en yakın kulüp Kayserispor olmuştu.

Kayserispor, Galatasaray'la sözleşme güncellemeyen Sabri Sarıoğlunu kadrosuna katmak istediğini belirtmiş ve daha sonra Sabri Sarıoğlu'na rest çekti.

Tecrübeli Futbolcu transfer etmek için yoğun çaba gösteren Sarı-Kırmızılı yönetimin, Sabri'ye artık kararını netleştirmesi için mesaj gönderdiği öğrenildi.

İç Anadolu ekibinin tecrübeli futbolcuya, "Seni kadromuzda görmek istiyoruz. Artık karar ver" dediği ve her ihtimale karşı alternatif adlarla görüştüğü kaydedildi.

32 yaşındaki sağ bekin kariyerine nerede devam edeceğinin önümüzdeki haftalarda netlik kazanması bekleniyor. Başarılı oyuncu, geçen sene çıktığı 34 maçta 2 gol atıp, 1 de asist yapmayı başarabilmişti.

Öte yandan Kayserispor Ganalı yıldız isimide kadrosuna katıp kadrosunu güçlendirmişti.

Kayserispor yıldız futbolcu Asamoah Gyan'ı renklerine bağlamıştı.Ve kayserispor ünlü yıldızı kayseri getirdiğinde  sevgi seliyle karşılaşan ünlü futbolcu şaşkınlık yaşamıştı.Kayserisporlu yetkililer bu sezon üst sıralarda yer almak için kadrolarını güçlendirmek istediklerini belirtti.