Fenerbahçe ve A Milli Takım'da uzun yıllar kalecilik yapan, bir dönem de Barcelona forması giyen Rüştü Reçber, Rıdvan Dilmen aday olmazsa Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığına aday olacağını belirtti.

Rüştü Reçber, Hürriyet Gazetesi'ne verdiği röportajda şunları söyledi;

"RIDVAN DİLMEN ADAY OLMAZSA ADAYIM"
"Rıdvan Dilmen adaylığını açıkladı. O olmazsa ben koyacağım adaylığımı zaten. Seçiliriz veya seçilmeyiz ama neden bunu yapmak zorundayız biliyor musun? Bu nesiller için. Yarın bana şunu soracaklar: Rüştü Reçber futbol oynarken ülke futboluna hizmet ettin ama futbol bittikten sonra neden yoksun? Neden bu kötü gidişe karşı mücadele etmedin? Ama ben ettim diyebilmek istiyorum. O yüzden Fatih Terim ve onun gibi 3-5 ismin daha ülke futbolundan çıkması gerektiğini söylüyorum. Onun için mücadele ediyorum ben."

Rüştü Reçber, (d. 10 Mayıs 1973, Korkuteli, Antalya), kaleci mevkiinde görev yapmış eski Türk millî futbolcu. Türk ve dünya futbol tarihinin en iyi kalecileri arasında yer alır, 2003 yılında dünyanın en iyi 3. kalecisi olarak seçilmiştir. Ayrıca; futbol efsanesi Pelé tarafından, yaşayan en iyi 100 futbolcudan biri olarak seçilerek FIFA 100 listesinde yer almıştır. Şu anda Türkiye Millî Takımlar genel koordinatörü görevini üstlenmektedir.

Kaynak: AA