İki ülke arasındaki durum itibariyle varolan gerginliğe dikkat çeken Koloskov, böyle bir eşleşmeye izin verilmemesi gerektiğini savundu.

Rus basınına konuşan Koloskov, "UEFA'nın kararının mantıklı bir tarafı yok. Gerçi resmen bir askeri harekat durumu yok. Diplomatik ilişkiler kopmadı. Ancak yüksek tansiyon var! Neden durum daha da ağırlaşsın ki? Kuradan önce Türk ve Rus takımlarının ayrıldığı açıklanabilirdi" dedi.

'UEFA sorun yaratıyor'

Onursal Başkan Koloskov şöyle devam etti: "Şimdi organizatörler, federasyonlar ve kulüpler, maçların nasıl rahat bir ortamda yapılabileceğine kafa yoruyorlar. Bir futbol bayramı yaratmak yerine, problem yaratıyorlar. UEFA yeteri kadar zeki değil".

- Rusya ile Ukrayna kulüplerinin birbirleriyle karşılaşmasını engelleyip de, Türkiye ile Rusya için böyle bir yola başvurmamak nasıl bir mantık sizce?

"Ortada mantıklı bir durum yok. Yalnız bir akıl yoksunluğu var. Dediğim gibi UEFA sorun yarattı"

- Şimdi riskler nasıl en aza indirgenecek? Rus taraftarlara Türkiye deplasmanı ve Türk taraftarlara da Rusya deplasmanı yasaklanmalı mı?

"Belki bazı anlaşmalar yapılabilir. Tarafsız bir saha olabilirdi. Ancak o zaman da o ülke kendisi risk almış olurdu, kurban haline gelebilirdi. Bir çıkış yolu bulmak gerekir. Deplasman taraftarına tribünleri kapamak mantıklı olur"