Wayne Rooney, İngiltere Milli Takımı kadrosuna alınmadı.

KADRODA OLUP OLMAYACAĞI KONUŞULUYORDU

Bu sene başında Everton'a transfer olan ve adeta tekrardan doğan 31 yaşında bulunan forvet, mill forma ile 119 maçta 53 gol attı. Manchester United'dan Everton'a transfer olan ve sonrasında yeni takımıyla sezona çok iyi başlamış olan 31 yaşında bulunan futbolcu, yeniden milli formayı giymesi, hatta 2018 FIFA Dünya Kupası'nda kadroda olup olmayacağı tartışılıyor.

"ÇOK ZOR BİR KARAR OLDU"

Fakat Rooney bu konuşmaları bir anda kesti. Hafta sonunda Premier Lig kariyerindeki 200. golü kaydeden (Daha fazla golü bulunan tek isim 260 ile Alan Shearer) Rooney, "ciddi bi anlamda çok zor bir karardı. Ailem ile, menajerimle ve yakınlarımla konuşup bu kararı aldım. İngiltere için oynamak her zaman mukemmel güzeldi. Futbolcu veya kaptan, her seçilişim bir ayrıcalıktı. Bana yardımı dokunmuş herkese çok teşekkür ediyorum. şimdi çekilme zamanı" açıklamasını yaptı.

Rooney transfer olduktan sonra Everton'da muhteşem performanslar sergileyerek bütün İngiltere'nin begenisini kazanmıştı. Fakat İngiltere Milli takımını bırakarak bütün ingilterelileri üzdü.