Geçmiş sezonu La Liga ve Şampiyonlar Ligi zaferiyle bitiren Real Madrid'in süper yıldızı Cristiano Ronaldo kariyerinin en parlak döneminde yolsuzluk suçlamalarıyla mücadele etmekte.

PORTEKİZ BASININDA YER ALDI

2011 ve 2014 yılları arasında İspanya'daki vergi kurumlarından 14.7 milyon euro kaçırdığı gerekçesiyle 31 Temmuz'da hakim karşısına çıkan Portekizli yıldızın savunması Correio da Manha gazetesi tarafından yayımlandı.

Rusya'da gerçekleştirilen 2017 Konfederasyonlar Kupası'nı 3. bitiren Portekiz'in kaptanı Cristiano Ronaldo, turnuvanın bitiminde transfer hakkında konuştu.

Vergi kaçırma suçlamaları sebebiyle İspanya'da huzurlu olmadığını ve Real Madrid'den ayrılmak istediği konuşulan Portekizli yıldız, İspanyol El Confidencial gazetesine çarpıcı açıklamalarda bulundu.

SADECE İNCİNDİĞİMİ SÖYLEDİM

Portekiz Milli Takımı'nda takım arkadaşlarına Real Madrid'den ayrılacağını söylediği iddia edilen Ronaldo, iddiaları yalan olduğunu belirtirken ''Asla Real Madrid'den ayrılacağımı söylemedim. Takım arkadaşlarımla yemek yiyorduk ve ben sadece ne kadar incindiğimi, kötü davranıldığını söyledim'' sözlerini kullandı.

DAVA OLAYINDAKİ GELİŞMELER

Cristiano Ronaldo, 2011-14 senesinde paravan şirketler aracılığı ile imaj gelirlerini düşük göstermiş ve 14.7 milyon Euro vergi kaçırdığı söylenmişti. Madrid Savcılığı bu suç sonucu Ronaldo’ya dava açmaya hazırlanıyor.

Diğer yandan yakın bir zaman içinde Ronaldo'nun bu konular ile ilgili açıklama yapması bekleniyor.