Roma'da sportif direktörlük görevine gelmesinin ardından transfere başlayan ve Medipol Başakşehir'den Cengiz Ünder'i Roma'ya kazandıran Monchi, radarında bulunan bir başka Türk futbolcu Rezan Çorlu'yu da transfer etti.

NELER OLMUŞTU ?

Başakşehir yönetimi Manchester City’ nin 8 milyon Euro’luk teklifini geri çevirmişti. Oyuncunun Roma'da oynamasına sıcak bakan İstanbul ekibi, 13 milyon Euro karşılığında İtalyan kulübü ile anlaşmaya varmıştı.

CİTY 8 MİLYON EURO' YA ÇIKMIŞTI

Abdullah Avcı’ nın bir sene daha takımda kalmasını istediği Cengiz Ünder' e, Manchester City dışında Avrupa’ dan 3 kulüp daha talip. Manchester City' nin, 20 yaşındaki genç yıldız adayı için 6 milyon Euro’ luk teklifini 8 milyon Euro’ ya çıkardığı iddia edilmişti. Geçtiğimiz günlerde Başakşehir, genç oyuncu için Manchester City ile görüşmüş fakat anlaşma sağlayamamıştı.

ALTINORDU BAYRAM ETTİ

Transferde gülen taraf sadece Başakşehir olmadı. İzmir ekibi olan Altınordu ziyadesi ile sevinecek. Altınordu’ nun kasasına bu transferden 3.9 milyon Euro yani yaklaşık 16 milyon TL girecek. İtalyan basınında yer alan haberlere göre; cuma günü Roma’ ya gidip sağlık kontrolünden geçecek olan Cengiz Ünder, 5 senelik mukaveleye imza atacak ve senelik 1.5 milyon Euro ücret alacak. Bucaspor Futbol Akademisi’ nde yetişip, Altınordu’ da profesyonel olan Cengiz Ünder, kırmızı lacivertli ekipte 2500 TL, Başakşehir’ de ise 15 bin TL aylık alarak oynadı.