Roman Neustadter: 'Türkiye'de Futbol Oynamak İstiyorum'

Fenerbahçe'nin eski savunmacısı Roman Neustadter, Türkiye'deki ortamın çok güzel olduğunu ve kariyerini Süper Lig'de sürdürmek istediğini dile getirdi.

Roman Neustadter: 'Türkiye'de Futbol Oynamak İstiyorum'

Roman Neustadter: 'Türkiye'de Futbol Oynamak İstiyorum'

Fenerbahçe'den gittikten sonra transfer olduğu Dinamo Moskova'da yalnızca 1 sezon oynayabilen Roman Neustadter, Türkiye'yle alakalı önemli açıklamalar yaptı.

İşte Neustadter'in değerlendirmeler şu şekilde:

"Fenerbahçe ile sözleşmem sona erdikten sonra yeni bir şey denemek istedim ve işe yaradı. Moskova'da oynadım, şu anda her şeyi iyi ancak tek problem var. Kulübüm yok."

"Oğlumun İstanbul'da çok arkadaşı var ve hepimiz İstanbul'u çok seviyoruz. Almanya'da da bir evimiz var ancak her şeyimiz İstanbul'da. Oğlumu buradan çekip çıkarmak saçmalık olur çünkü sonrasında ne geleceğini biliyoruz."

'TÜRK TAKIMLARI PANİK TRANSFERLER YAPIYOR'

"Avrupa'da çok fazla transfer olmadı. Türkiye'de de genelde transfer döneminin sonuna doğru oluyor. Kötü başlayan takımlar panik transferleri yapıyor."

'KAFANA BİR ŞEYLER ATILMASINDAN DAHA GÜZEL NE OLABİLİR Kİ?'

"Türkiye'de oynamak istiyorum. Aile ve taraftarlar çok güzel. Kendi stadında sıcak bir tezahürattan, derbide kafana bir şeyler atılmasından daha güzel ne olabilir ki? Anahtarlar, 1.5 litrelik sular sahaya atılıyor. Hakeme bir şey dediğinde sana, 'Sessiz ol ve oynamaya devam et' diyorlar. Topa her vurduğunda ıslıklanıyorsun, bunlar güzel şeyler."

"Bazı arkadaşlarım futbolu bırakmamı söyledi, çok oldum. Böyle bir şey düşünmüyorum. Zamanı geldiğinde teknik direktör olacağım, futboldaki düşüncelerimi sahaya yansıtacağım."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR