Spor Toto Süper Lig’e son hafta veda eden Çaykur Rizespor yeniden lige dönmek için transfer çalışmalarına ara vermeden başladı. Çaykur Rizespor'un deneyimli teknik adamı Hikmet Karaman transfer çalışması için özel olarak Brezilya'ya gitti. 

Rizespor'a takımına orta saha ve forvet hattına oyuncu almayı planlayan Hikmet Karaman, Brezilya’da Sarı Lacivertli takımın eski futbolcusu Alex ve Galatasaray’ın eski filebekçisi olan Taffarel ile bir araya geldiğini belirtti. Transfer çalışmasında hata yapmak istemediğini belirten Hikmet Karaman, yapmış olduğu açıklamanın devamında şunları dile getirdi: 

''ALEX VE TAFFAREL'DEN DESTEK ALACAĞIM''

''Elimizde bulunan mevcut kadro içinde ayrılmak isteyen oyuncular ile görüşme yapacağız. Geçen sene bize katkı vermeyen bazı oyuncular var. Bu oyuncular ile yollar kesin olarak ayrılacak. Rize'de 10 günlük bir kamp programı yapacağız. Bu kampta bazı oyuncular ile yollar ayrılacak. Yola devam edeceğimiz oyunculara burada karar vereceğiz. Forvet ve orta saha bölgesi olmak üzere 2 oyuncu almayı düşünüyoruz. Kaliteli oyuncular ile görüşmelerimiz var. Bu oyuncuları izlemeye aldım. Transfer konusunda kesnlikle hata yapmak istemiyorum. Transfer konusunda Brezilya'daki Alex ve Taffarel'den de destek alacağım'' dedi.