Spor Toto Süper Lig’de bu sezon istediği sonuçları alamayan Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor küme düşme tehlikesi ile kafa kafaya geldi. Çaykur Rizespor’un kümede kalması için kendi evinde Alanyaspor’u yenip Trabzon’unda Bursaspor’u yenmesini bekleyecek. Rizespor taraftarları bu kritik maç için seferberlik başlattılar. Bu kritik maç için el ilanı bastıran taraftarlar bazı otobüslere kurduğu ses sistemi ile bölge halkını maça davet etti. Yeşil mavili taraftarların son maçları olan Alanyaspor karşısında stadı doldurması bekleniyor.

''BUGÜN LİGDE KALMA GÜNÜMÜZDÜR''

Çaykur Rizespor’un Basın Sözcüsü Saffet Mete gerçekleştirdiği açıklamada şu ifadelerde bulundu: ''Süper Lig’in son haftası takımımız zorlu bir sınavdan geçecek. Son beş hafta içerisinde Süper Lig’de iyi işler gerçekleştirdik. Artık bütün ümitlerimiz Süper Lig’de kalmaktan yana. Bu sezon iyi bir ekip kurduk ancak eksiklerimizin olduğu da ortadadır. Bugün bu konuları konuşma zamanı değil. Bugün ligde kalma günümüzdür.''

Diğer yandan son hafta Alanyaspor karşılaması ile ilgili konuşan Saffet Mete sözlerini şöyle devam ettirdi: ''Biz öncelikle kendi işimize bakacağız. Taraftarımızda bu mücadeleye büyük destek verecektir. Bir sezona bedel final maçına çıkacağız. Taraftarımızın bize verdiği destek ile elimizden geleni, sahada yapacağız'' dedi.