Rıza Kayaalp: 'Hedefte Bir Rekor Daha Var'

Astana’da düzenlenecek Dünya Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazanmak isteyen Rıza Kayaalp, “Avrupa Şampiyonası’nda rekor geldi. Bu böyle kalmayacak. Şimdi Dünya Şampiyonası var. Hedefte orada da bir rekor kırmak var” diye konuştu.

Rıza Kayaalp: 'Hedefte Bir Rekor Daha Var'

Romanya'nın başkenti Bükreş'te gerçekleştirilen şampiyonada 9. kez Avrupa şampiyonluğunu kazanan milli güreşçi Rıza Kayaalp'i büyük bir heyecan aldı. 25 Haziran'da hayatını Zeynep Yılmaz ile birleştirmeye hazırlanan Rıza Kayaalp, özel açıklamalar yaptı.

2020 Olimpiyatlarına evli olarak gideceğini ve altın madalya almanın belki bu sefer nasip olabileceğini belirten Kayaalp, “Avrupa Şampiyonası'nda rekor geldi. Bu böyle kalmayacak. Şimdi sırada Dünya Şampiyonası var. Hedefte orada da bir rekor kırmak var. Ama ondan önemlisi bir düğün hazırlığım var. Avrupa Şampiyonası'ndan sonra düğün için yoğun bir periyot geçirdim. Olimpiyatlardan sonra evleneyim diliyordum ama olmadı. Şimdi olimpiyatlardan önce evleniyorum. Bakalım evli olarak olimpiyatlara gideceğiz. Belki altın nasip olur” ifadelerini kullandı.

HEDEFTE DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU VAR

Hedefinin Dünya Şampiyonluğunu kazanmak olduğunu anlatan Kayaalp, “Temmuz'un ilk haftasından itibaren kamplara başlayacağım ve Dünya Şampiyonasına kadar yoğun bir çalışma temposuna gireceğiz. Olimpiyatlardan önce Dünya Şampiyonası çok önemli çünkü olimpiyat vizesi alma durumu var. Hedefimiz Dünya Şampiyonu olup, altın madalyaya oynamak. O kapasiteye ve yeteneğe sahibiz. Ondan sonra Olimpiyat hazırlıklarına başlayacağız. Uzun gibi dursa da kısa bir zaman. Her günümüzü iyi değerlendirmemiz lazım” mesajını verdi.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR