CNN Türk'te yapılan habere göre, Ramazan Bayramı sebebiyle memleketi Yozgat'ta Alparslan Türkeş Huzurevi'ni ziyaret gerçekleştiren Rıza Kayaalp, burada olan yaşlılara çeşitli hediyeler verdi.

Yaşlıların tek tek bayramlarını tebrik eden Rıza Kayaalp, ziyaretin ardından önemli açıklamalarda bulundu.

''ORADAKİ İNSANLARI MUTLU ETTİYSEM NE MUTLU BANA''

''Böyle özel günlerde yaşlılar unutulmamalı. Bu bayramı Yozgat’ta ailemin yanında geçirmek için geldim. Aile büyüklerim ile bayramlaştıktan sonra huzurevine ziyarete gittim. Oradaki insanları bir nebze mutlu ettiysem ne mutlu bana.''

Rıza Kayaalp, güreş karşılaşmalarında yaşlıların da kendisini takip ettiğini söyleyerek şunları söyledi: "Huzurevinde kalan yaşlılarımız, beni her zaman takip ettiklerini ve benimle gurur duyduklarını devamlı dile getiriyorlar. Bu da beni büyük derecede mutlu ediyor. Sadece kendi aile fertlerimiz değil, bu tür yerlerde kalan yaşlılarımızı da ziyaret etmemiz gerekiyor.'' dedi.

''2020 YILINDA GÜREŞİ BIRAKCAĞIM''

Huzurevindeki insanların "Güreş bırakmayı düşünüyorsun?" sorusuna Rıza Kayaalp şu şekilde devam verdi: 2020 yılında olimpiyat altını aldığım vakit güreşi bırakmayı düşünüyorum. Vatanımızı, ülkemizi, milletimiz hakkıyla temsil ve hizmet etikten sonra güreşi bırakmak istiyorum.