NTVSpor'da yayınlanan  Yüzde 100 Futbol'  programının yorumcusu Rıdvan Dilmen Kayserispor ile G.Saray arasında oynanan ilk yarının son maçını  değerlendirdi.

Rıdvan Dilmen'in yorumları şu şekilde:

"Kadro hayal kırıklığı"

Kayserispor çıkışta olan bir takım. Her geçen gün iyiye gidiyorlar. Sneijder'in olmaması önemli ama Galatasaray'ın temel sorunları var. Ben açıkçası bugün kadroyu görünce hayal kırıklığına uğradım. Bu, 8 puan önde olan takımın orta sahasıdır. 8 puan gerideki takımın değil. Galatasaray ilk yarı 17 maçta 21 puan kaybetti. Son 4 yılda 3 kez şampiyon olan bir takımdan bahsediyoruz. Önünüzde iki takım olursa ve 5-6 puan fark yemeye başlarsanız, oyuncular da yavaş yavaş kopmalar başlar. Yüzde 10 kaldı ya da kalmadı şampiyonluk şansı... Sadece bir takımla çekişse belki... Mustafa hoca Beşiktaş'la altıncılıktan geldi, şampiyon oldu ama Beşiktaş ve Galatasaray'ın erken koptuğu bir zamandı. 

"Kayserispor maçı koparabilirdi"

Sizin temelinizde, takımınızda gol pozisyonu vermek zaten var. Kayseri bu sezon bir maçta herhalde bu kadar pozisyon bulmamıştır. Ü.çe, üçe iki yakaladığı pozisyonlarda Kayseri golü de bulabilirdi. Biseswar da biraz ciddi olsa, fizik kondisyonu olsa maç erken de kopabilirdi. 

"Mustafa Denizli yönetimle konuşur"

Mustafa hoca 'Ben kariyerimi koydum ortaya... Her gün kötüye gidiyoruz' diye düşünüp, yönetimle transfer konusunu mutlaka konuşacaktır. Ancak medyada belirtildiği gibi öyle yıldız transferi ya da yüksek maliyetli oyuncu transferi beklememek lazım"