Rıdvan Dilmen: 'Garantilemeden Şampiyonluk Verilemez'

Eski futbolcu Rıdvan Dilmen, Süper Lig'in mevcut puan durumuna göre tescil olmasıyla alakalı yapılan haberler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Rıdvan Dilmen: 'Garantilemeden Şampiyonluk Verilemez'

Rıdvan Dilmen: 'Garantilemeden Şampiyonluk Verilemez'

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, "Yüzde Yüz Futbol" isimli programda 12 Haziran'da başlaması kara verilen Süper Lig ile ilgili açıklamalar yaptı.

'MAÇLARIN İSTANBUL'DA OYNANMASI GALATASARAY'IN LEHİNE OLUR'

Dilmen, "Her kulübün kendi politikası vardır. Maçların tamamının İstanbul'da olması Galatasaray'ın lehinedir. Trabzonspor'un da lehinedir ama istememelerine de saygı duymak lazım. Her takımın fikstürü belli. THY ile görüşmeler yapılacaktır. Devletin yardımcı olabileceği yerlerde, yardımcı olunacaktır." şeklinde konuştu.

'GARANTİLEMEDEN ŞAMPİYONLUĞUN ONANMASI MÜMKÜN DEĞİL'

Dilmen, "Sayın Ahmet Ağaoğlu'nun, Abdurrahim beyin teklifine (Maçlar İstanbul'da oynansın) hayır demesi doğaldır. Anlaşılmıştır ve aslında sonuçlanmıştır. Birkaç hafta sonra ligler durdurulmak zorunda kalınırsa diye bir şey var. Biz hiçbir şey olmayacak gibi davranalım. 2 hafta sonra Trabzonspor ikinciliğe düştü, X kulüp lider oldu diyelim, evet şu takım şampiyon oldu deme şansı yok TFF'nin. Olmaz öyle bir şey. Matematiksel olarak garantilenmediği sürece, şampiyonluğun onanması mümkün değildir." değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR