2005 senesinde 4 ay Galatasaray forması giydikten sonra alacakları ödenmediği nedeniyle sözleşmesini fesheden ve daha sonra dünya starı olma yolunda emin adımlarla giden Franck Ribery, 34 yaşında yeniden Galatasaray'ın gündeminde.

Cimbom sol açık adaylarından biri olan Fransız oyuncu, kulübü Bayern Münih'le 1 senelik daha kontratı var. Fakat Galatasaray'ın oyuncuyla anlaşması halinde, Bayern'in bonservis konusunda bir sıkıntı çıkarmayacağı iddia edildi.

Geçtiğimiz haftalarda Galatasaray Sportif Direktörü Cenk Ergün'ün ''Bir pozisyon için sürpriz bir ismimiz var'' sözlerinin sonra akıllara Ribery ismi gündeme gelmişti.

2007 senesi bu yana Bayern Münih forması giyen tecrübeli Fransız oyuncu Ribery'nin 2017/2018 sezonunun konuna kadar Alman deviyle sözleşmesi bulunuyor.

Öte yandan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, kulübün gündemindeki konular hakkında konuştu.

Türk Telekom Stadyumu'nda gerçekleşen bir sponsorluk anlaşmasının ardından basın mensuplarının suallerini cevaplayan Dursun Özbek, Fatih Terim ile ilgili; "Şu anda Galatasaray'ın bir hocası bulunuyor. Fatih Terim tartışmalarını yanlış buluyorum. Antrenör arayışı içinde olmadık ve aramıyoruz. 5 yıllık planı yapıyoruz. En ufak şüphemiz dahi olmadı, Igor Tudor Galatasaray'da başarılı olacak kesinlikle" dedi.

"ARDA TURAN İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Arda Turan hakkında açıklamalar yapan Dursun Özbek. "Arda Turan çok iyi bir Galatasaraylı. Bize çok iyi hizmet etmiş bir evladımız. Arda'nın hizmet vereceği en önemli yer burasıdır. Arda'nın futbolu Galatasaray'da bırakması en büyük arzumuz. Bu yönde de çalışmalarımız var." sözlerini kullandı.